Gadsimta slimība – meklēt jaunu mīļāko

Gadsimta slimība – meklēt jaunu mīļāko

“Būtu labi, ja to visu izlasītu arī kāds kungs un, protams, kundzes, jo no sievietēm dzīvē ir daudz kas atkarīgs. Tā nav taisnība, ka vīrieti ar varu nevar paņemt. Jo vairāk tā runā, jo ātrāk tā notiek,” saka gaišreģe Mārīte Strode, kad sākam sarunu par mūžseno, vienmēr aktuālo un sirdis arvien plosošo mīlestības tēmu.

Gaišreģe uzskata, ka pēdējā laikā 90 procenti iepazīšanās gadījumu notiek darbavietā un turpinās ilgu gadu garumā. Mārīte tos nesauc par dienesta romāniem. Parasti sievietei ir ne vien vīrs, bērni (arī vīrietim ir sava ģimene, citreiz viņš ir šķīries), bet arī vēl otrs vīrietis. “Sievietes ir aktrises. Daba viņām to devusi, lai sievietes būtu stipras un tiktu galā ar daudziem pienākumiem. Sievietes ir garīgi stiprākas nekā vīrieši,” uzskata gaišreģe. Sievietes ar savu mākslu ģērbties, sevi pasniegt, valodu, smaidu un komplimentiem spēj vīrieti savaldzināt. Un tajā brīdī pat nepievilcīga sieviete vīrietim šķiet visgudrākā un visskaistākā.

Sasniegs nelaimīgās asaras

Kādā privātā iestādē strādā precēts vīrietis, kura priekšniece ir viņa radiniece. Darbavietā tiek pieņemta jauna darbiniece, palīdze priekšniecei, kura priecājas par savu radinieku un dažkārt atsaucīgi izsakās par to jaunajai darbiniecei. Viņa ieinteresējas par precēto vīrieti, jo pati ir pamesta. Starp viņiem rodas simpātijas, bet, kad priekšniece to ieraudzīja, tad radiniekam klusi aizrādīja. Savukārt padotajai darbiniecei piekodināja, lai tā būtu pēdējā reize. Ja tas atkārtosies, viņa darbu pazaudēs. Jaunā darbiniece atteica, ka no darba varot aiziet, bet savu panāks – vīrietis būs viņas. Mērķtiecīgā sieviete savu sapni pēc trim gadiem piepildīja, bet kārotais objekts ģimenē kļuva dīvains. Tad viņa māte nolēma meklēt gaišreģes Mārītes Strodes palīdzību, jo redzēja, ka dēls iet postā un mainījies uz slikto pusi. “Kad sāku pētīt šo situāciju, redzēju, ka vīrietis ir kādas sievietes varā. Katru reizi, kad viņi tikušies, sieviete mēģinājusi viņam kaut ko uzdāvināt vai iedot. Vīrietis tika apburts un nonāca viņas slazdā, bet sieva un bērns cieta, arī viņa tuvinieki. Vīrietim patlaban šķiet, ka viņš mīl šo sievieti un ka tā ir vislabākā un visgudrākā,” stāsta gaišreģe, “bet vainīgā sieviete ir aizmirsusi, ka viņai pašai ir bērns. Un tad lai nebrīnās, ka kādreiz, kad būs veca, viņai nebūs kas pasniedz ūdens krūzi un ka viņas bērnu var piemeklēt tāds pats, divkārt vai trīskārt ļaunāks liktenis, kā rakstīts Bībelē. Novēlu šai sievietei atjēgties un padomāt, ko viņa dara. Vīra nelaimīgās sievas asaras un ciešanas viņu sasniegs.”
Cits gadījums. Vīrs ar sievu dzīvoja kopā laimīgi ilgus gadus, izaudzināja trīs bērnus. Kādā dienā vīrietis nejauši satika jaunu meiteni… Viņa speciāli palika stāvoklī. “Un tad vienā dienā vīrietis ieradās pie manis, lai uzzinātu patiesību, bet otrreiz atbrauca ar jauno meiteni. Vīrietim liku sēdēt aiz durvīm un klausīties, ko mēs runājam. Jaunajai sievietei teicu, ka viņa šo vīrieti iebaroja un speciāli dzemdēja bērnu, lai tiktu pie viņa naudas, bet viņa man izaicinoši atbildēja: “Kāpēc es to nevarētu darīt?” Vīrietis visu dzirdēja. Pēc pāris gadiem jaunā sieviete ieradās pie manis, viņa bija smagi slima.”

Sieva ir vislabākā

M. Strode uzskata, ka ir vīrieši, kas nolemj izvēlēties sievieti tikai vienam vakaram, bet tā tas turpinās vēl otru un trešo vakaru. Citreiz vīriešiem ir grūti sievietēm atteikt un viņi domā: “Vēl pēdējo reizi!”, bet nekas nemainās. “Pirms apprecēšanās sieva ir citādāka. Reti kura sieviete ir tāda, kāda bija, vai cenšas būt vēl foršāka, jo ir ikdiena ar savām rūpēm un problēmām.” Arī attiecības jāprot kopt un jāieklausās, ko saka otrs cilvēks. Gaišreģe ir pārliecināta, ka šodien vēl ir vīrieši, kas nesper sānsoļus. Tas viņiem nav principa jautājums, bet gan īsta mīlestība. Šādi vīrieši, ja iet, tad aiziet pavisam no savām sievām, un tad iemesls ir tik liels ievainojums, ko vīrietis nekad nespēs piedot. Šādi vīrieši mēdz būt M. Strodes klienti. Tikšanās reizē M. Strode jokodama jautā: “Par ko runāsim? Varbūt par mīļāko?” Vīrietis, protams, ir nesaprašanā un atbild, ka viņam ir laba sieva. “Tagad modē, ka vīriešiem, kam ir stāvoklis sabiedrībā un nauda, ir mīļākā. Parasti jaunākas mīļākās ir tiem vīriešiem, kuri jūtas veci, bezspēcīgi, ir bez mugurkaula, lai arī gados vēl jauni. Viņiem nepieciešams sevi pierādīt.” M. Strode uzskata, ka zināmā mērā viņi ir enerģētiski vampīri. “Tie vīrieši, kuriem ir gan sieva, gan mīļākā, ir lieli egoisti. Kā attaisnojumu sievai, ka nebūs mājās, izdomā visu ko un melo. Sievas visu zina, viņām ir laba intuīcija. Ne vienmēr šādos gadījumos vīrieti vajag triekt projām, it īpaši, ja vēl viņš ir iebarots. Agri vai vēlu šim vīrietim būs slikti un viņš var nonākt uz ielas. Sievietei jāmēģina aizmirst un piedot, varbūt ir gadījumi, kad jāpalīdz sameklēt, kur dzīvot, lai viņš nekļūtu par bomzi. Iebarošanas paņēmienu ir daudz un dažādi.” Ja notiek atgriešanās, nereti laulātie dzīvo vēl labāk nekā pirms tam. Gaišreģe to secina no sarunām ar klientiem. Ir sievietes, kas nespēj tam pārkāpt pāri, jo psiholoģiskā trauma ir liela.

Jaunos interesē vecākas

Ir arī vīriešu kategorija, kuri bijuši precējušies, izšķīrušies, bet sievas viņus joprojām gaida. Sieviete sākumā pati rada apstākļus, lai izšķirtos, bet pēc tam viņai sāk klāties grūti, bet vīrietis tiek uz augšu, labi pelna. Tad sieva saprot, ko nepareizi izdarījusi un ka viņš jādabū atpakaļ, lai gan bijušajam vīram ir jauna ģimene. Kādā veidā? Caur bijušajiem bērniem, kamēr jaunajā ģimenē sākas problēmas un vīrietis sāk domāt, ka ir noguris un jābrauc dzīvot uz kādreizējām mājām. “Ja cilvēki laulājas baznīcā un vīrietis sievu pamet, tad jāmaksā sievai sāpju nauda visu atlikušo mūžu. Agrāk baznīca neļāva šķirties un ārlaulības bērnu uzskatīja par grēku. Valstij vajadzētu izdot likumus. Mūsu senči ir daudz pareizāk dzīvojuši nekā tagad.”

Gaišreģe piekrīt, ka vīriešiem grūti dzīvot uz divām pusēm. Ir tādi, kam nav sirdsapziņas. Sieviešu maiņu nosauc par pirkšanu – viena apnikusi, un jāmeklē jauna. Latvijā tā kļuvusi par sērgu un šā gadsimta slimību. “Jauni puiši vairs netic jaunām meitenēm, jo zina, ka viņām vajag vecākus vīriešus, kuriem ir nauda. Viņiem sākas depresija, rodas nepilnvērtības kompleksi. Jauni vīrieši sāk dzīvot kopā ar vecākām sievietēm ne jau tāpēc, ka meklē sievietē māti, bet tāpēc, ka zina, ka viņas būs uzticīgas.”

M. Strodei radusies sajūta, ka vīrieši it kā saskatījušies seriālus, lai gan viņi patiesībā to nedara. Vienmēr un visur, protams, nevar apvainot tikai vīriešus, ir vainīgas arī sievietes. Ir tādas, kas nogurušas būt vienas un, kad sastop ilgi gaidīto vīrieti, vairs tik lielu uzmanību nepievērš bērniem. Pēc tam ir par vēlu glābt attiecības ar bērniem. Ja sievietei bērns ir pirmajā vietā, viņa nevar šādā situācijā visu laiku veltīt tikai vīrietim, viņai jāprot ar sevi tikt galā un kontrolēt savas emocijas, ja vien viņa to vēlas.

Sievietēm M. Strode novēl domāt par nākotni un saviem bērniem, par to, ko viņas dara attiecībās ar vīriešiem, jo bieži vien vispirms dara un tikai tad domā. Vīriešiem – domāt par savu ģimeni, īpaši, ja to grasās pamest. Vajag atskatīties savā pagātnē un atgriezties pie ģimenes, kur viņu gaida un mīl, kamēr nav par vēlu.

Avots: http://www.tvnet.lv/egoiste/attiecibas/77409-sa_gadsimta_slimiba_meklet_jaunu_milako

11,796 responses to “Gadsimta slimība – meklēt jaunu mīļāko”