2017. gads. Ticiet sev un meklējiet iespējas!

2017. gads. Ticiet sev un meklējiet iespējas!

Gaišreģe Mārīte Strode par Jauno gadu

“Es zinu, es ticu…” Rodas sajūta, ka šie vārdi tiek izteikti nedroši, jo būs tāds laiks, kurā atradīsies vieta ambīcijām, godkārei, varaskārei, autoritārismam, neētiskai mērķtiecībai, kas atstās iespaidu uz vairākiem gadiem visā pasaulē. Būs jācīnās ar apātiju, jo liksies, ka pasaulē par daudz nemiera un agresijas. Tā sevi vēlēsies apliecināt Gaiļa gads. Kā sevi spēcināt? Ko darīt, lai “es zinu, es ticu” tiktu teikts ar pilnīgu iekšēju pārliecību?

Mans redzējums par to, ko izsaka katrs gadu veidojošais cipars ir šāds:

2 – Šis ir īstais laiks kādai sapratnei, jau notikušai vai patlaban notiekošai, kas aicina un virza pretī visam jaunajam, atmetot veco. Šo periodu varētu dēvēt arī par “pēdējās iespējas laiku”. Nevajag aizmirst, ka ja tava sirds ir īstajā vietā, vai tevī ir vēlme mācīties, kaut ko mainīt, nekad nebūs par vēlu.

0 – Dažs labs izmisīgi jautā: “Vai tad man nekas labs vairs nav gaidāms?” Bet šis nu reiz ir tieši tas gadījums redzams visskaidrāk – neatbrīvojoties no vecā, jaunajam vienkārši nav vietas. Šis ir brīdis, kad jāprot izvērtēt savu attieksmi, savu pieredzi – savu dzīvi. Vai tava attieksme ir ciniska, vai tu centies izvairīties no nezināmā, cik liela ir tava pretestība iekšējām un ārējām pārmaiņām?

1 – Pozitīvi būs tas, ka ar mērķtiecību būs sasniegumi darba jomā. Spēja rīkoties apdomīgi cels pašapziņu un uzlabos materiālo stāvokli.

7 – Ja esi vīrietis – nekļūsti garlaicīgs! Ja sieviete – vai raizes par savu izskatu tev nerada neirozes? Visas šīs lietas var uzskatīt par tādām kā skaitļa 7 sūtītām brīdinājuma zīmēm ar neaprspīlētu ietekmi – “pusmūža krīze” lieliski sader ar skaitli 7 un šis skaitlis tev jāizprot, kā un kāpēc tu esi sevī, kaut netīši, izveidojis negatīvu vai kļūdainu attieksmi, un tev jāatrod ceļš, kā atbrīvot sevi no jebkura rūgtuma, dusmām, aizvainojuma vai nožēlas, kas tevī mīt. Aizbildināšanās, ka esi pārāk vecs, lai sevī kaut ko mainītu. Taču, ja attiecību ziņā īsti labi nejūties, tev jāielūkojas sevī, jāatrdod iemesls, kāpēc tas tā un jācenšas sevi pieskaņot – vari, protams, arī turpināt vainot likteni, taču no tā attiecību jomā nekas neuzlabosies, drīzāk paliks sliktāk. Attiecības un attiecību veidošana ir viena no galvenajām dzīves sastāvdaļām. Ja tev piemīt ziņkārība un pazemība, lai uz līdztiesīgiem pamatiem sadarbotos ar citiem, tu nezaudēsi interesi par dzīvi. Un, kas vēl svarīgāk, dzīve nezaudēs interesi par tevi.

Teiksim sev: “Es zinu, es ticu, es varu…”

Laimīgu Jauno gadu!